Ulusal Sektör ödülleri ; meslek profesyonellerinin kendi performanslarını değerlendirdikleri ödüllerdir ve sektörün niteliklerini oluşturan özgün yanları vardır.

Bu yıl 4.sü yapılan “Yeşilçam Ödülleri” önceki yıllardaki yapıcı önerilerimizi ciddiye almamış ve sonraki yıllara aynı biçimde taşımıştır. Üzüntü ile görmekteyizki bu yıl da birçok eksiği ve sentetik yanıyla gerçeklikten uzak duracağı anlaşılmaktadır. “Yeşilçam Ödülleri” organizasyonu; ödülleriyle sektörün tüm alanlarını kapsayan, değerlendirmelerin daha geniş ve homojen dağılıma ve uzman kadroya yayılmasını sağlayan, daha uzun bir zaman dilimi içinde değerlendirme süreci olan bir yapıya gereksinimi vardır. Bugün bu ana eksiklikler detaylarda daha da çoğalmaktadır.

Bu nedenle ; Sinema Meslek Birlikleri Güç Birliği ( Biroy , BSB , Fiyab , Setem , Seyap , Sesam ,Sinebir ,Tesiyap ) bu yıl yapılan “Yeşilçam Ödülleri” ni desteklememekte ve katılmamaktadır. Asıl kaynağından yoksun bir organizasyon sadece ödül verdiği kişileri memnun edecektir. Sektör ödüllerini sektörün kendisi verir. Bu nedenle 2012 ’den itibaren “Yeşilçam Ödülleri” organizasyonunu Sinema Meslek Birlikleri Güç Birliği düzenleyecek ve ödüllerini daha katılımcı daha tarafsız ve gerçek bir hakedişle verecektir.

BİROY: SİNEMA OYUNCULARI MESLEK BİRLİĞİ

BSB: SİNEMA ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

FİYAB: FİLM YAPIMCILARI MESLEK BİRLİĞİ

SE-SAM: TÜRKİYE SİNEMA ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

SETEM : SİNEMA VE TELEVİZYON ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

SEYAP: SİNEMA ESERİ YAPIMCILARI MESLEK BİRLİĞİ

SİNEBİR: SİNEMA ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

TESİYAP: TELEVİZYON VE SİNEMA FİLMİ YAPIMCILARI MESLEK BİRLİĞİ